דבר נשיא הארגון

 

חבריי היקרים

 

מפעל ההנצחה של יהודי רוז'ישץ' וסביבתה מלווה את חיי כמעט מהרגע שבו נגעו רגליי באדמת ארץ ישראל. כמו כל חבריי בארגון, עזבתי את רוז'ישץ', נפרדתי ממשפחתי לעולמים, אך העיירה היהודית הקטנה חיה וקיימת בלבי לנצח.

 

אנחנו, בני הדור הראשון של יוצאי רוז'ישץ' בישראל, פעלנו ועשינו לא מעט להנצחת מורשת אבותינו: הקמנו מצבות זיכרון, ערכנו טיולי שורשים, שיקמנו את חורבות בית הקברות העתיק של רוז'ישץ', ואף כתבנו שני ספרים והקמנו אתר אינטרנט. עתה אנו מזמינים את בני הדורות הבאים לשמר את מפעל ההנצחה הזה, ולקחת בו חלק.

 

אתר האינטרנט של ארגון יוצאי רוז'ישץ' והסביבה מנציח את סיפורי ניצולינו וסיפורי משפחותיהם שנספו, ואת ההיסטוריה של העיירה שנחרבה כליל ולא נותר זכר ליהודיה. זוהי עוד אבן במפעל ההנצחה הגדול של השואה בישראל ובעולם, מפעל חשוב מאין כמותו, שמטרתו לשמר את זיכרון השואה ולהזכיר לנו מאין אנו באים.

 

האתר מאפשר לכם, בני דורות ההמשך, להכיר את השורשים שלכם, את העץ המשפחתי שלכם, ולהוסיף מידע משלכם בכל פעם שהעץ מצמיח ענף חדש...

 

אני תקווה כי ארגון יוצאי רוז'ישץ' והסביבה ימשיך לפעול עוד שנים רבות, גם בישראל וגם בעולם, וקורא לכם, בני דורות ההמשך, לקחת חלק במפעל חשוב זה.

 

 

שלכם,

משה גרברסקי

 

ניהול תכנים: